MED Z JARNÝCH KVETOV 250 g

Kód: 002
€4
Skladom (>5 ks)

Ochutnajte náš skvelý jarný med priamo od včelára.

 Detailné informácie

Chováme vlastné včely
Chováme vlastné včely
od roku 2011
Konzultácie a poradenstvo
Konzultácie a poradenstvo
zdarma sú samozrejmosťou
Rodinná firma
Rodinná firma
s osobným a zodpovedným prístupom
Ručíme za kvalitu a pôvod
Ručíme za kvalitu a pôvod
našich produktov

Podrobný popis

Na včelnici to už začína znovu riadne bzučať. Včielky sa radujú z pestrej pastvy prvých jarných kvetov, ovocných stromov a byliniek.

Hurááá, chladné zimné dni sú konečne za nami. Teplé lúče jarného slnka sú pre včielky signálom, že po dlhom zimnom odpočinku nastal čas opäť pilne pracovať a to samozrejme platí aj pre našu včelársku rodinu Ivánkových :)

Kráľovná každého úľa berie žezlo pevne do svojich rúk a určuje tempo práce. Včielky sú "deti slnka" a preto vo všeobecnosti platí čím teplejšie tým viac radosti, ale samozrejme i práce. Denná teplota dosahuje v priemere 20 C° s dostatkom vlahy, premenlivým dažďom a toto včielky doslova milujú. Populácia včiel v úloch každým dňom narastá čo v plnej sezóne môže predstavovať až 70 000 včiel v jednom úle! 

Včielky vo veľkom množstve prinášajú do úľa nektár a peľ z jarných kvetov ako napríklad sedmokráska, podbeľ liečivý, púpava lekárska, prvosienka jarná, snežienka, krokus, nezábudka či zvončeky. Z kríkov či stromov včielky milujú kvety vŕby, liesky, ovocných stromov ako marhuľa, broskyňa, jablone, slivky, čerešne či dokonca mandľa a gaštan.

Rozmanitosť jarnej prírody je úžasná a včielky sú v tomto období skutočne v siedmom nebi a preto tento jarný kvetový med považujeme ako jeden z najhodnotnejších medov vôbec, pretože sa nejedná o jednodruhový med ale med vyrobený z nektáru mnohých druhov kvetov a rastlín.

Má výraznejšiu sladkú chuť a pri jeho užití možno v hrdle pocítiť "škrabkanie" a práve toto je signál liečivých vlastností pravého medu. Obsahuje vyššie množstvo jednoduchých cukrov - glukózu a fruktózu, a pre človeka je ľahko stráviteľný. 

Informácie a fakty založené na odbornej literatúre a vedeckom výskume:

Med obsahuje vysoké množstvo telu prospešných látok: 

  • vitamíny B1, B2, B6, B12, C, D, A, P, K, E,
  • minerálne látky: vápnik, draslík, horčík, sodík
  • stopové prvky: železo, zinok, meď, kobalt, mangán
  • organické kyseliny, antioxidanty, aminokyseliny, enzýmy, bielkoviny

Svojím zložením mimoriadne priaznivo pôsobí na srdcovú činnosť, používa sa pri gynekologických ochoreniach a ochoreniach obličiek.

Ponúkame Vám jarný kvetový med priamo od včelára, bez akýchkoľvek prísad, konzervantov, farbív a pod., predávame iba čisto prírodný včelí med bez akejkoľvek úpravy, to znamená že, od nás dostanete med priamo z úľa.

Med pochádza z regiónu Záhorie.

Viac o liečebných účinkoch medu sa dozviete v našom článku Kvetový med a jeho vlastnosti.

Distribútor/Výrobca: AYGO Slovakia s.r.o., Mokrý Háj č. 98, 90865

Dodatočné parametre

Kategória: Včelie Produkty
Hmotnosť: 0.25 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: