GUARANA V MEDE 250 g

Kód: 841
€6,50
Skladom (2 ks)

Balzam pre organizmus, bohatá na kofeín.

Detailné informácie

Chováme vlastné včely
Chováme vlastné včely
od roku 2011
Konzultácie a poradenstvo
Konzultácie a poradenstvo
zdarma sú samozrejmosťou
Rodinná firma
Rodinná firma
s osobným a zodpovedným prístupom
Ručíme za kvalitu a pôvod
Ručíme za kvalitu a pôvod
našich produktov

Podrobný popis

Pastovaný med s Guaranou. 

Guarana je všeobecne známa svojou schopnosťou znižovať únavu, zvyšovať energiu a napomáhať učeniu.

Guarana je brazílska rastlina pochádzajúca z Amazonskej kotliny. 

Guava obsahuje pôsobivú škálu stimulantov, ako je kofeín, teofylín a teobromín. Guarana sa môže pochváliť aj antioxidantmi - ako sú triesloviny, saponíny a katechíny. Obsahuje tiež vitamíny B1-tiamín, B2-riboflavín, vitamín C a E, z minerálnych látok obsahuje vápnik, fosfor, železo a sodík.

Guarana pomáha neutralizovať voľné radikály, pomáha dodávať energiu, udržiava zdravé trávenie i srdce, pomáha zmierňovať bolesť, udržuje zdravú pokožku, má antibakteriálne vlastnosti.

Guarana - 7 účinkov na zdravie

Guarana pomáha neutralizovať voľné radikály

Guarana je plná zlúčenín, ktoré majú antioxidačné vlastnosti. Antioxidanty sú dôležité, pretože neutralizujú potenciálne škodlivé molekuly nazývané voľné radikály. Tieto molekuly môžu interagovať s časťami vašich buniek a spôsobiť poškodenie spojené so starnutím, srdcovými chorobami, rakovinou a inými chorobami.

Guarana pomáha dodávať energiu

Guarana je najznámejšia ako zložka populárnych energetických nápojov. Je vynikajúcim zdrojom kofeínu, ktorý vám pomáha udržiavať pozornosť a mentálnu energiu. Semená guarany môžu obsahovať štyrikrát až šesťkrát viac kofeínu ako kávové zrná. Kofeín v guarane sa viaže na adenozínové receptory a bráni ich aktivácii, čím pomáha mozgu relaxovať a udržiava vás v bdelom stave. Guarana môže navyše zlepšiť vašu schopnosť učiť sa a pamätať si. Už nízke dávky guarany môžu zlepšiť vašu náladu, bdelosť, učenie a pamäť.

Guarana udržiava zdravé trávenie

Guarana sa po stáročia používa ako tonikum na liečenie tráviacich problémov, ako je chronická hnačka a zápcha. Má vlastnosti proti hnačke, pretože je bohatá na triesloviny alebo rastlinné antioxidanty. Taníny sú známe svojou trpkosťou, čo znamená, že môžu viazať a sťahovať tkanivo. To zabezpečuje nepremokavé steny tráviaceho traktu a obmedzuje to, koľko vody sa vylučuje do vašich čriev. Na druhej strane je guarana bohatá na kofeín, ktorý môže pôsobiť ako prírodné preháňadlo. Kofeín stimuluje peristaltiku, proces, ktorý aktivuje kontrakcie vo svaloch čriev a hrubého čreva. To môže zmierniť zápchu tlačením obsahu do konečníka.

Guarana udržuje zdravé srdce

Guarana môže znížiť riziko srdcových chorôb dvoma spôsobmi. Po prvé, antioxidanty v guarane napomáhajú prekrveniu a môžu zabrániť zrážaniu krvi. Po druhé, guarana môže znížiť oxidáciu „zlého“ LDL cholesterolu. Oxidovaný LDL cholesterol môže prispievať k tvorbe plakov v tepnách.

Guarana udržuje zdravú pokožku

Guarana má antioxidačné a antimikrobiálne vlastnosti, čo z nej robí bežnú doplnkovú látku v kozmetických výrobkoch. Napomáha prekrveniu pokožky, redukuje poškodenie spojené so starnutím a minimalizuje nežiaduce účinky, ako je ovisnutá pokožka a vrásky.

Guarana pomáha zmierňovať bolesť

Historicky bola guarana používaná amazonskými kmeňmi ako prostriedok na zmiernenie bolesti. Vlastnosti guarany zmierňujúce bolesť sú dôsledkom jej vysokého obsahu kofeínu. Kofeín hrá úlohu v liečbe bolesti, pretože viaže a blokuje adenozínové receptory. Dva z týchto receptorov - A1 a A2a - sa podieľajú na stimulácii pocitov bolesti. A ak sa kofeín viaže na tieto receptory, môže zmierniť tieto pocity.

Guarana má antibakteriálne vlastnosti

Guarana obsahuje veľa zlúčenín, ktoré inhibujú alebo ničia škodlivé baktérie. Jednou z týchto baktérií je Escherichia coli (E. coli), ktorá žije v črevách ľudí. Väčšina baktérií E. coli je neškodná, ale niektoré môžu spôsobiť hnačku alebo ochorenie. Štúdie tiež zistili, že guarana môže potlačiť rast Streptococcus mutans (S. mutans), baktérií, ktoré môžu spôsobiť zubné plaky a zubný kaz.

Výrobca: PLEVA

Distribútor: Apimedika, Mokrý Háj č.98, 90865

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: