Plodnosť

Za pojmom plodnosť sa skrýva jednoducho schopnosť človeka splodiť svojho potomka. Kým plodnosť u mužov je na verejnosti spájaná v poslednej dobe najmä s kvalitou spermií, u ženy hrá veľkú úlohu vek. Po 40. roku života plodnosť žien začína klesať.

Pre plodnosť muža naopak hrá vek čoraz menšiu úlohu, tu sa do popredia dostávajú skôr faktory súvisiace s jeho potenciou, množstvom a kvalitou spermií. 

Čo sa týka plodnosti žien, tá je závislá od dobrej hormonálnej rovnováhy, správnej funkcie pohlavných orgánov, celkovej zdravotnej kondície a aj od psychických a mentálnych faktorov. Tak ako v prípade mužských spermií, u žien je dôležitá kvalita a početnosť vajíčok.

Toto sú najdôležitejšie faktory, ktoré túto schopnosť ovplyvňujú:

  • Vek
  • Životospráva: Konzumácia nezdravých potravín, najmä polotovarov, sladkostí, potravín s vysokým obsahom soli a konzervačných látok, to všetko znižuje najmä u mužov šancu na úspešné oplodnenie. Negatívom je tiež fajčenie a nadmerné pitie alkoholu.
  • Hormóny: U mužov vplýva na plodnosť najmä hormón testosterón, ktorý ovplyvňuje napríklad aj libido, no najmä prostatu, spermogenézu a celkovo fungovanie pohlavného systému. U žien je dôležité mať stabilizovanú celkovú hormonálnu hladinu, no najmä estrogén, ktorý je dôležitý pre rast oplodneného vajíčka.
  • Životný štýl: Ak máte nadváhu, čelíte celý deň stresu a vyčerpaniu, plodnosť aj potencia idú nadol. Pre vaše zdravie a najmä pre vašu plodnosť je preto dôležité mať zdravý životný štýl, vďaka čomu si udržíte dobrú fyzickú aj mentálnu kondíciu. Určite sa treba zamerať na pravidelný pohyb, dostatok spánku a čo najmenšie vystavovanie sa stresu.
  • Užívanie liekov: Viaceré lieky, najmä tie na predpis a obsahujúce syntetické účinné liečivá, môžu negatívne ovplyvniť plodnosť. Ide napríklad o lieky súvisiace s niektorými kardiovaskulárnymi, metabolickými a inými systémovými ochoreniami, ale napríklad aj lieky na bolesť a proti zápalu. Typicky negatívny vplyv u žien má užívanie antikoncepcie.
  • Infekcie: Jednou z častých príčin problémov s plodnosťou žien sú infekcie. Najviac sa v tejto súvislosti spomínajú chronický zápal sliznice maternice, tuberkulóza vnútorných rodidiel, infekcie prenosné zo zvieraťa na človeka a infekcie inak spojené s pohlavnou sústavou. U mužov môžu byť problémom aj sexuálne prenosné ochorenia infekčného typu.
  • Vplyv iných ochorení: Častým problémom je vplyv niektorých iných ochorení, dokonca aj takých, o ktorých to človek príliš nepredpokladá. Hovorím napríklad o metabolických ochoreniach, cukrovke, problémom so štítnou žľazou, závažných hormonálnych ochoreniach, u žien napríklad aj o avitaminóze, čiže o nedostatočnej hladine vitamínov.

Programy na podporu plodnosti sú zamerané na úspešné počatie, je dôležité, aby program užívala obaja partneri. 

S výberom včelích produktov konkrétne k vášmu zdravotnému stavu, vám radi a ochotne pomôžeme, kontaktuje nás prostredníctvom nášho emailu alebo chatu. 

3 položiek celkom
plodnost 1 etapa pre neho web final
€34,57

Snažíte sa otehotnieť a nejde Vám to? Objednajte sebe ale aj partnerovi Program plodnosť pre neho a Program plodnosť pre ňu. Obe programy sú dôležité, aj keď má len jeden z Vás...

Kód: 390
prodnost 1 etapa pre nu web final
€46,60

Snažíte sa otehotnieť a nejde Vám to? Objednajte sebe ale aj partnerovi Program plodnosť pre neho a Program plodnosť pre ňu. Obe programy sú dôležité, aj keď má len jeden z Vás...

Kód: 387
plodnosť 2 etapa on ona web final
€72,20

Túžite po bábätku, avšak nedarí sa Vám otehotnieť? Máme pre Vás riešenie.  

Kód: 396
Chováme vlastné včely
Chováme vlastné včely
od roku 2011
Konzultácie a poradenstvo
Konzultácie a poradenstvo
zdarma sú samozrejmosťou
Rodinná firma
Rodinná firma
s osobným a zodpovedným prístupom
Ručíme za kvalitu a pôvod
Ručíme za kvalitu a pôvod
našich produktov