Srdce a cievy

Najčastejšou civilizačnou chorobou sú srdcovo-cievne ochorenia.

Infarkt myokardu alebo aj infarkt srdcového svalu je akútnou formou ischemickej choroby srdca. Ischémia, čiže nedokrvenie, vzniká na základe upchatia koronárnej cievy, ktorá vedie krv k bunkám srdcového svalu. Hlavnou príčinou je náhle uzatvorenie alebo dlhodobé zužovanie cievy.

Infarkt myokardu (IM) alebo infarkt srdcového svalu je akútnou formou ischemickej choroby srdca. Ischémia je výraz pre nedokrvenie buniek, a to kdekoľvek v organizme. Ak dochádza k ischémii buniek srdcového svalu, ide o infarkt srdca.

Infarkt srdcového svalu je akútne nedokrvenie buniek. Srdcové cievy sú tie, ktoré slúžia na privádzanie krvi pre srdce samotné. Pri dlhodobom patologickom procese nastáva známa ischemická choroba srdca, označuje sa aj ako ICHS. Jej základom je ateroskleróza.

Ateroskleróza je dlhodobé degeneratívne ochorenie, pri ktorom nastáva kôrnatenie cievnej steny, ukladaním tukov a leukocytov. Cievna stena postupom času tuhne, zužuje sa jej priesvit (vnútorný priemer). Vznikajú aterosklerotické pláty, ktoré sú uložené v stene artérií. Dôsledkom nich je zhoršené prúdenie a prietok krvi danou tepnou.

Poškodené srdcové bunky si organizmus nevie obnoviť, nevytvára si nové. Odumretá oblasť sa hojí jazvou. Jazva je nefunkčná. Následne vzniká znížená funkcia srdca.

Rizikové faktory na vznik srdcovo-cievnych ochorení sú:

  • vek (v strednom veku postihuje infarkt prevažne mužov, no riziko u žien sa zvyšuje s príchodom menopauzy),
  • pohlavie (častejšie muži),
  • genetika,
  • zvýšený cholesterol (dôvod môže byť aj genetický),
  • zvýšený krvný tlak,
  • cukrovka,
  • obezita,
  • užívanie hormonálnej antikoncepcie,
  • stres, fajčenie.

Práve na tento účel sú k dispozícii programy na zmiernenie ťažkostí a prevenciu srdcovo-cievnych ochorení.

S výberom včelích produktov konkrétne k vášmu zdravotnému stavu, vám radi a ochotne pomôžeme, kontaktuje nás prostredníctvom nášho emailu alebo chatu. 

2 položiek celkom
infarkt web final
PROGRAM: INFARKT
Skladom (2 ks)
€34,57

Regenerácia srdiečka po prekonanom infarkte.   

Kód: 402
vysoky cholesterol web final
€41,70

Súčasťou programu na pomoc v boji proti vysokej hladine cholesterolu v krvi sú Perga, Materská kašička 50, Med s lecitínom a Propolis Aqua 30% A.P.V.  

Kód: 405
Chováme vlastné včely
Chováme vlastné včely
od roku 2011
Konzultácie a poradenstvo
Konzultácie a poradenstvo
zdarma sú samozrejmosťou
Rodinná firma
Rodinná firma
s osobným a zodpovedným prístupom
Ručíme za kvalitu a pôvod
Ručíme za kvalitu a pôvod
našich produktov