Terapia v apidomčeku

Počas svojho života v úľoch, včely vytvárajú ďalší vzácny produkt – včelí vzduch. Práve spomínané vdychovanie sa nazýva apiresterapia. Človek vdychuje  klímu, ktorú vytvárajú včely v úli. Inhalácia včelieho vzduchu priamo z úľa je v  Európe veľmi dobre zabehnutá a uznávaná terapia.                                                                         
Vzduch v úli obsahuje vysokú vlhkosť a teplotu približne 36 °C. Obsahuje tiež rôzne látky, éterické oleje ako hormóny, feromóny, tekuté voskové čiastočky, alkohol, slinný sekrét včiel, aerosóly z flavonoidov a propolisu, stopové prvky, enzýmy, cholín, včelami vyprodukované fytohormóny (rastlinné hormóny).

Pri apiresterapii sa využívajú všetky prospešné látky, ktoré sú vo vnútri včelieho úľa v omnoho vyššej koncentrácii a preto je jeho účinok mnoho krát vyšší. Najjednoduchšia a najprirodzenejšia cesta ako tieto látky dostať do tela je vdychovanie. Tieto prospešné látky sa cez pľúca dostanú rýchlo do krvného obehu a ich účinok je rýchlejší a efektívnejší.                                                                                                                                                                                                                  

Vzduch zo včelieho úľa je vyťahovaný pomocou špeciálneho zariadenia schváleného pre medicínske použitie a prechádza hadicou, ktorá je spojená s inhalačnou maskou, prostredníctvom ktorej môže pacient vdychovať úľový vzduch.

Apiresterapia – vdychovanie vzduchu zo včelieho úľa je vhodné pre deti a dospievajúcich, ako aj dospelých a starších ľudí. Je tiež prospešná pre športovcov a tých, ktorí čelia extrémnemu fyzickej a psychickej záťaži.

Apiresterapia sa vykonáva počas teplých mesiacov, od apríla do septembra, v závislosti od počasia. Vykonáva sa výlučne v teplých a slnečných dňoch, keď včely zbierajú nektár a peľ. 

Vdychovanie včelieho vzduchu má priaznivý vplyv na dýchacie orgány a pomáha im pri astme, chronickej bronchitíde, alergickej nádche a pľúcnych chorobách. Posilňuje tiež imunitný systém a pomáha pri rôznych alergiách, chronických infekciách hrdla, migrénach, nespavosti, emocionálnych poruchách, depresii, reumatizme, bolesti chrbta a ústupe mozgovej príhody.

Aj keď včelí vzduch obsahuje veľa liečivých látok, neodporúča sa ho vdychovať dlhšie ako 30 minút. Môžete vykonať maximálne 2 procedúry denne. Aby však apiresterpia mala význam, najlepšie je absolvovať aspoň 10 procedúr. Zlepšenie zdravia sa dá však dosiahnuť aj za kratšiu dobu. Závisí to však od subjektívnych pocitov a aktuálneho zdravotného stavu klienta.

V prípade alergie na peľ, je potrebné nás o tejto skutočnosti informovať. Apiresterapeutické zariadenie vylučuje možnosť prenosu peľových zŕn. 

Apiresterapia napomáha zlepšovať zdravotný stav a v niektorých prípadoch aj odstrániť príznaky pri chorobách:

 • astma
 • alergie
 • arytmia srdca
 • bolesti kĺbov a chrbta
 • COPD (chronicko-obštruktívny zápal pľúc)
 • depresie
 • chronické bolesti hlavy, migréna
 • chronické zápaly
 • liečba zlomenín
 • liečba vysokého a nízkeho krvného tlaku
 • náchylnosti k infekciám
 • oslabenie imunitného systému
 • pooperačné stavy
 • pseudokrup (nepravý záškrt)

 

Samotné prostredie, v ktorom apiresterapia prebieha, je príjemné.

Na začiatku terapie je potrebné si zakúpiť masku na dýchanie súčasťou, ktorej je hadica. Zakúpenie masky je jednorazové a klient ju využíva počas celej dĺžky terapie. Klient sa stará o svoju masku a nosí ju so sebou na terapiu. V prípade straty alebo zabudnutia si musí zakúpiť novú masku.

Objednávku apiresterapie a inhalačnej masky môžete urobiť na našej webovej stránke. 

 

2 položiek celkom
apiterapia deti
€7

Pobyt v apidomčeku s priamou inhaláciou včelieho vzduchu pomocou certifikovanej inhalačnej masky.

Kód: 624
1 inhalacia vcelieho vzduchu 6
€8

Pobyt v apidomčeku s priamou inhaláciou včelieho vzduchu pomocou certifikovanej inhalačnej masky.

Kód: 625
Chováme vlastné včely
Chováme vlastné včely
od roku 2011
Konzultácie a poradenstvo
Konzultácie a poradenstvo
zdarma sú samozrejmosťou
Rodinná firma
Rodinná firma
s osobným a zodpovedným prístupom
Ručíme za kvalitu a pôvod
Ručíme za kvalitu a pôvod
našich produktov