Kašel

Väčšina z nás má kašeľ aspoň raz ročne. Kašeľ je jedným z obranných mechanizmov tela, ktorý pomáha odstraňovať škodlivé látky z tela smerom von, ale nie je kašeľ ako kašeľ.

Suchý dráždivý kašeľ je kašeľ bez vykašliavania hlienu a môže mať viac príčin. Okrem bežného vírusového alebo bakteriálneho zápalu dýchacích ciest je to napr. cudzie teleso v dýchacích cestách (môže sa jednať o prach, dym, reakciu na chlad...), refluxná choroba, alebo tiež užívanie niektorých liekov (napr. niektoré lieky na vysoký krvný tlak majú suchý kašeľ ako nežiaduci účinok). U dlhotrvajúceho kašľa je teda vhodné navštíviť lekára. 

Vo veľkej väčšine prípadov je suchý dráždivý kašeľ spôsobený nachladnutím. Spoločne s ním sa môže objaviť aj dráždivý pocit (škrabanie) v krku. Často sa ale vyskytuje aj u fajčiarov (predovšetkým ráno). Ak sa objavuje v noci alebo pri telesnej námahe, je na mieste zamyslieť sa nad možným ochorením srdca alebo astmou. Suchý kašeľ môže byť ale aj príznakom alergie, resp. môže ho vyvolať alergén ako je peľ alebo prach.

Vlhký produktívny kašeľ je prejav zápalového ochorenia. 

Na spomínané druhy kašľa máme pre vás pripravené produkty z nášho radu včelárskych produktov.

S výberom včelích produktov konkrétne k vášmu zdravotnému stavu, vám radi a ochotne pomôžeme, kontaktuje nás prostredníctvom nášho emailu alebo chatu. 

 

 

1 položiek celkom
kaseldospely
PROGRAM: KAŠEĽ
Skladom (5 ks)
€35,34

Trápi Vás kašeľ? V tom prípade je náš program stvorený priamo pre Vás, nielen pre dospelých ale aj deti pri rôznych vírusoch, ktoré trápia naše priedušky alebo pľúca.  

Kód: 336
Chováme vlastné včely
Chováme vlastné včely
od roku 2011
Konzultácie a poradenstvo
Konzultácie a poradenstvo
zdarma sú samozrejmosťou
Rodinná firma
Rodinná firma
s osobným a zodpovedným prístupom
Ručíme za kvalitu a pôvod
Ručíme za kvalitu a pôvod
našich produktov