Liečba Vijačkou voštinovou

Vijačka voštinová sa považuje za veľmi vážneho škodcu včelstiev. Tento motýľ počas svojho larválneho a húsenicového štádia prevŕtava včelie plásty a spolu s voskom z nich konzumuje včelám ich zásoby jedla. Práve schopnosť vijačky voštinovej stráviť včelí vosk, podnietila koncom 19. storočia ruského vedca I.I.Mečnikova (objavil fagocytózu, teda schopnosť bielych krviniek pohlcovať choroboplodné zárodky, za svoj výskum imunitného systému získal Nobelovu cenu za medicínu), aby vyskúšal využiť jej larvy na liečenie turberkulózy.

Pôvodca TBC, mykobaktéria Kochov bacil, má totiž ochranný voskový obal, ktorý je ničený enzýmami lariev. Extrakt z lariev Vijačky voštinovej skutočne pôsobí protituberkulózne. A nielen to. 

Má silný antibakteriálny účinok, zlepšuje drenážnu funkciu priedušiek, efektívne sa používa pri liečení bronchitídy, pneumónie, bronchiálnej astmy. Má kladný vplyv na látkovú výmenu: znižuje hladinu cukru v krvi, zabraňuje uloženiu tukov v pečeni a stenách krvných ciev, znižuje hladinu cholesterolu. 

Pomáha pri ochoreniach centrálnej a periférnej nervovej sústavy, ale i srdcovo-cievneho systému (dokáže dokonca prispieť k rýchlemu zceľovaniu jaziev po infarkte myokardu), pečene a pankreasu, reumatizme či dermatologických ochoreniach, akými sú psoriáza, furunkulóza, atrofické jazvy, preležaniny. 

Pôsobí blahodarne po chirurgických zákrokoch (na prevenciu vzniku keloidných jaziev), užíva sa v gynekologickej praxi, kde sa ním boju proti niektorým druhom neplodnosti a patológiám v tehotenstve.

 

3 položiek celkom
apichitosan final
APICHITOSAN 15 ml
Skladom (1 ks)
€9,60

Očista organizmu.  

Kód: 2035
apifyto lipaza final
€13,50

Balzam pre regeneráciu organizmu a zdravý kardiovaskulárny systém.  

Kód: 285
apifyto nechtik lekarsky final
€13,50

Podporuje organizmus a napomáha pri respiračných ochoreniach.  

Kód: 279
Chováme vlastné včely
Chováme vlastné včely
od roku 2011
Konzultácie a poradenstvo
Konzultácie a poradenstvo
zdarma sú samozrejmosťou
Rodinná firma
Rodinná firma
s osobným a zodpovedným prístupom
Ručíme za kvalitu a pôvod
Ručíme za kvalitu a pôvod
našich produktov